Capoterra, Pula, Chia, Teulada


Capoterra, Pula, Chia,Teulada to nadmorskie miejscowości na południu Sardynii - na zachód z Cagliari. Zaznaczylam je na mapce  obok. W tej części bloga przeczytacie trochę o tych miejscowościach i obejrzycie plaże, punkty widokowe, półwyspy   oraz mieszkania i domki blisko plaż. Opisując zachodnia cześć południowego wybrzeża sardynii w tym dziale bloga, posuwam sie od Cagliari na zachód, najpierw przedstawiam Capoterrę, potem Pule, kolejno Chia i Teulada. 
Opowiadam także o atrakcjach i przygodach, które możecie tutaj przeżyc, a także  co poza plażowaniem, można w tych rejonach robić. Szczegółowe opisy tych rejonóow znajdziecie w moim przewodniku Sardynia Południowa - opisy plaz kolejna jedna po drugiej wzdłuż wybrzeża, miasteczek i wiosek, scenariusze całodniowych wycieczek, które sami możecie wykonać, informacje o loklanych targach, o festynach z degustacjami, oferte rejsową poszczególnych marin i portów turystycznych i wiele innych konkretnych wiadomości. Niemal wszytskie zdjęcia, jakie tu obejrzycie wykonaliśmy podczas naszych podróży na wyspie lub otrzymaliśmy od rodaków, którzyspędzili tu wakacje, ich relacje można przeczytać i obejrzeć na końcu tej zakładki.

NA POCZĄTEK SPÓJRZCIE  JAKIE PLAŻE CZEKAJĄ NA WAS W TYM REJONIE:


na plaży Tueredda koniec września 2018


wymy is arenas biancas w Teulada

plaża w Teulada

SUPER SZCZEGÓŁOWY OPIS TEGO REJONU ORAZ CAŁEGO POŁUDNIOWEGO WYBRZEŻA, 110 PLAŻ, MIASTECZKA, PORTY Z OFERTA REJSOWĄ, LOKALNE TARGI, FESTY Z DEGUSTACJAMI I WIELE INNYCH KONKRETNYCH INFO,ZNAJDZIESZ W MOIM PRZEWODNIKU SARDYNIA POŁUDNIOWA, ZAKUPISZ GO SZYBKO I WYGODNIE TU W WERSJI CYFROWEJ  :
==========================


plaża w Chiana plaży w Chia
Dodaj napis

TUTAJ ALBUM ZE ZDJĘCIAMI, JAKIE WYKONAŁAM NA PLAŻACH W TYM REJONIE W LATACH 2013-2016 - PLAŻE POŁUDNIOWEJ SARDYNII

NASI RODACY W TEJ OKOLICY

Tutaj mozecie popłynąć w magiczny rejs żaglowcem z naszą rodaczką Renatą i jej kapitanem Roberto. Możecie także zamieszkać w ich ślicznym nowiutkim pensjonacie otoczonym gajem pomarańczowym -  PENSJONAT U RENI I ROBERTO.  

TU FILM Z REJSU ŻAGLOWCEM  z Renią , w któory się wybraliśmy we wrzesniu 2018, to był najpiękniejszy dzień naszych wakacji!


TRANSFER Z LOTNISKA W CAGLIARI W DOWOLNE MIEJSCE NA SARDYNII
Danilo to profesjonalny kierowca, który dowolnej wielkości autem lub busem może pzrewieźc od 1do ok. 20 osób z lotniska w Cagliari w dowolne miesjce na Sardynii lub z niego odebrać. Jeśli spędzacie pobyt bez auta, mozecie zamówić poranny transfer na jakaś dalszą piękną plażę i odbiór wieczorem.  Auta są wygodne, klimatyzowane, są foteliki dla dzieci. Danilo jest punktualny i rzetelny. lotnisko - Porto Pino do 3 osób 100 euro, 4-8 osób 110 euro. Można zamówić transfer dzowniąc w języku polskim na polski numer - 508 437 923
=========================================================
Zanim pokazę i opowiem Wam o kolejnych fragmentach tej części Sardynii oraz zaproszę do zamieszkania w sprawdzonych mieszkaniach i domach, przedstawiam  TOTALNA PEREŁKĘ WSRÓD MIEJSC NOCLEGOWYCH NA CAŁEJ SARDYNII  :

 PENSJONAT U RENI I ROBERTO

To bajeczne nowe miejsce, otwarte w sierpniu 2018, 3-5 km do kilkunastu cudownych plaż, 3 minuty autem do centrum klimatycznego miasteczka, , w cenie obfite i bardzo różnorodne sniadania, pensjonat prowadzi nasza rodaczka z narzeczonym kapitanem żaglowca, można z nimi popłynąć w piękny rejs. U Reni byli juz pierwsi goście z Polski, w dodatku była to para w podróży poślubnej, wrócili zachwyceni. Renata i narzeczony kupili kilka lat temu ruinę sardyńskiej hacjendy i przekształcili ją w przepiękne, komfortowe miejsce pełne niesamowitej atmosfery sardyńsko-polskiej gościnności. 
=========================================================DOM ALESSANDRO - miejsce równie piekne i eleganckie jak przedstawiony powyżej Pensjonat u Reni, - niezwykle ciekawy architektonicznie, komfortowy dom z 4 sypialniami , 2 łazienkami, wielkim salonem, kuchnią, ogromnym tarasem, 60 m do ślicznej plaża
 TUTAJ ZDJĘCIA I OPIS 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz zapraszam do kolejnych nadmorskich miejscowości, jako pierwsza Capoterra:

CAPOTERRA to małe , sardyńskie do szpiku kości miasteczko 17 km na południowy-zachód od stolicy Sardynii- Cagliari.
To miejsce jest świetną baza wypadowa do zwiedzania południowej, południowo-zachodniej i południowo-wschodniej Sardynii. Autem lub autobusem w 15-20  minut jesteście w stolicy wyspy Cagliari, 20-40 minut autem na bajecznych plażach w Pula, Chia, Teulada. To miasteczko, to takie naprawdę sardyńskie miejsce - nie skażone jeszcze turystyka, w centrum miasteczka cudzoziemcy prawie nie bywają ( a jeśli juz, to są to Polacy :)  ) , ale są mile witani  przez miejscowych.To własnie od tego miasteczka rozpoczęłam moją przygodę z zapraszaniem polskich rodzin i grup na Sardynię :) ,
położenie Capoterry - na zachód od Cagliari

Capoterra to świetna baza wypadowa do plażowania na plażach - La Maddalena, Nora w Pula, plażach w Chia i Teulada oraz do zwiedzania południa Sardynii - stolicy - Cagliari, rezerwatu z flamingami, nurag w Barumini, grot Ist Zuddas w Santadi i wielu innych ciekawych miejsc. Plaże w samej Capoterra nie są bajeczne, od razu szczerze to opisuję, ale przy tym nawet w sierpniu , w szczycie sezonu, nie ma tu tłumów.

nadmorska dzielnica capoterry - Frutti d'Oro

jedna z ulic w centrum miasteczka.
Fkilka km. od miasteczkajest rezerwat przyrodniczy Saine di Santa Gilla,
 gdzie można obserwować w ich naturalnym środowisku flamingi i inne ptactwo wodne.


W każdy czwartek w Capoterra  w centrum miasteczka ( od Massimo autobusem lub autem 5=7-10 minut) odbywa się wielki lokalny targ, stoiska zapełniają cały wielki plac Liori,  kupicie tu tanio świeże owoce, warzywa, ryby, sery itp...

goście z Polski na targu w Capoterra wybierają ryby
 na wieczornego grilla 

=============================================
GDZIE ZAMIESZKAĆ W CAPOTERRA


U Massimo

"MIESZKANIA U Massimo" w Capoterra Frutti d'oro -  80 metrów od plaży. Jest internet, klimatyzacja w cenie i tani transfer z lotniska oraz rowery gratis dla gości.

Jest tu kilka różnej wielkości i o różnym standardzie  mieszkań plus 2 pokoje z łazienkami, miejsce sprawdzone od kilku sezonów przez Polaków i bardzo chwalone za świetne umiejscowienie, niskie ceny i ogromną życzliwość i dyspozycyjność gospodarza. Jest internet i klimatyzacja wielka wanna z babelkami w ogrodzie,  a plaża 80 m. z domu lub naprzeciw plaży w osobnym budynku. W zakładce z relacjami polskich rodzin z wakacji na sardynii na tym blogu - "morskie opowieści" wiele dobrych słów o gościnności i gotowości do pomocy gospodarza.

Tu szczegółowy opis i zdjjęcia - U MASSIMO

ja spędziłam U Massimo wakacje 2 razy - w roku 2013 oraz 2014, 

Fot. Najbliższa plaża - "Spiaggia Frutti d'Oro", 80 metrów od mieszkań U Massimo.
                                 
======================================================================
MIASTECZKO PULA

PULA - 35 km z Cagliari na zachód, to pełne życia w sezonie nadmorskie miasteczko na południe od Cagliari w stronę Chia. 35 km. z lotniska. Wieczorem uliczki miasteczka sa wieczorami pełne ludzi.  Sklepy i lokale  są otwarte do późna. Można tu kupić sardyńskie rękodzieło lokalne (bez naklejki „made in china”).      W sezonie w miasteczku organizuje się wiele ciekawych imprez, festynów , wydarzeń.W miasteczku znajduje się słynna, bardzo ładna plaża Nora z wykopaliskami fenickimi, ponieważ Nora była starożytnym miastem założonym przez Fenicjan - kiedyś  głównym portem, nawet ważniejszym niż Cagliari. Na plaży Nora działa centrum nurkowe i centrum przyrodnicze, bardzo ciekawe dla dzieci i młodzieży -  są tam akwaria z morskimi zwierzętami, muzeum wielorybów i delfinów oraz szpital dla żółwi. Przy plaży , otoczony gajem palmowym, stoi słynny,  związany z największym folklorystycznym swiętem Sardynii romański kościółek z 1080 roku pod wezwaniem  Św. Efisio.

miasteczko Pula - zdjęcie od Neli z Warszawy, dzięki :)

plaża Nora w  Pula
Fot. Strefa archeologiczna w Nora, do zwiedzania.plaża Nora w Pula

==============================================
GDZIE ZAMIESZKAĆ W PULA

Bez tytułu

10 OSOBOWY DOM PAOLO W SANTA MARGHERITA DI PULA - 5 sypialni, duzy ogród, wielka zadaszona weranda, do plaży kilka  minut spacerem

tutaj opis i zdjęcia -  DOM PAOLO   

==============================================

CHIA 
Fot. Jedna z plaż w Chia - zdjęcie wykonałam w lipcu 2014
 (wymowa - "kija")  leży w prowincji Cagliari, na zachód od stolicy Sardynii, 55 km. od lotniska Elmas. Chia to nadmorska dzielnica większego maisteczka leżącego wgłąb lądu - Domus de Maria. Te okolice słyną przed wszystkim z przepięknych i mało zatłoczonych również w sezonie plaż. Sama byłam nimi zauroczona, gdy pierwszy raz trafiłam na Sardynię.


jedna z małych plaż- zatoczek w rejonie Chia

.

 Torre di Chia - Wieża w Chia          2 Mieszkania:


Okoliczne plaże są od tyłu otoczone
dziką roślinnością śródziemnomorską.nocowanie na plażyw Chia lato 2014
jeśli chcecie obejrzeć plaże w Chia i okolicy, wstukajcie w google grafica - Chia sardegna, chia su giudeu, spiaggia di chia, spiaggia di su portu, cala cipolla , znajda się tam i małe, oddzielone od sąsiednich, malutkie plażyczki, z piaszczstym zejsciem do morza. Woda jest krystaliczna, turkusowa a pod nią wiele do oglądania - weźcie więc koniecznie ruri i maski!plaża w Chia czerwiec 2017
Fot. Niesamowity kolor wody w Chiajeżdżąc w tych okolicach bocznymi drogami często spotkacie stada kóz i owiec


przydrożny warzywniak w rejonie Chia


==========================================================

                                                       
Teulada
 TEULADA  -  patrząc na południowe wybrzeże Sardynii, na samym dole pośrodku widać 2 wysuniete ostro w morze cyple  - Cypel Teulada i Cypel Spartivento - to piekny, wciąz bardzo naturalny i pełen małych plaż- zatoczek fragment wybrzeża, główne miasteczko w tej części wybrzeża to Teulada, to z Cagliari 65 km,  - jest w nim sporo knajpek, lokali, sklepików, często są tu organizowane barwne lokalne święta, festyny, degustacje itp, na przykład w pierwszy weekend czerwca odbywa sie tu organizowane od wielu lat lokalne święto - Primavera Sulcitana, 16 lipca jest świeto patronki maisteczka – św marri del Carmine, w trzeci weekend lipca świętoo teatralne – Festival del teatro del animazione, na początku sierpnia Sagra Del Pescatore – Święto Rybaka, w trzeci weekend sierpnia Dni Św. Isidora – patrona rolników a 4 paźdzernika święto Św. Franciszka. Bardzo więc możliwe, że spędziając w okolicy wakacje, traficie na jakis barwny lokalny festyn.Z miasteczka jeżdża na najbliższe plaże autobusy, min na plaże Tramatzu, Budello, Malfatano , na słynną Tueredda, w rejon Chia, srednio 2 trasy dziennie. Okolice doskonałe na uprawianie sportow wodnych, plazowanie, trekking, jazdę na rowerze, zwiedzanie grot...Z centrum miasteczka do portu turystycznego Porto Teullada jedzie się autem 3 minuty, do najbliższych plaż podobnie, mozna dojechac rowerem, autobusem lub dojśc długim spacerem. przewodniki o Sardynii wśród najlepszych restauracji na wyspie wymieniają restaurację Ristorante Sebera w Teuadzie, piszą, że można tam zjeść doskonałe sardyńskie dania, min słynną "fregola", restauracja znajduje się przy ul. via San Francesco.Dobry kierunek na szczyt sezonu - między Teulada a Chia jest sporo małych dzikich plaż, blisko stąd  w rejon Chia ale i na Costa Verde...


plaża Tueredda
postój w czasie rejsu w Teulada
wybrzeże w Teulada

TRASY I PUNKTY PANORAMICZNE W TEULADA I CHIA - w tym rejonie warto przejechać się drogą SP71 biegnącą wzdłuż wybrzeża, widoki są fantastczne, miajcie kilka wysunietych w morze małych półwyspów, na ich bzregach też ukryte mae plaże-zatoczki, linia brzegowa jest tu bardzo powykręcana, dzięki temu znajdziecie tutaj wiele zakątków z niesamowitymi widokami i łatwo uciec od tłumów nawet w szczycie sezonu.

trasa widokowa na cyplu Capo Malfatano
plaża Piscinni  w Teulada wrzesień 2018ROMANTYCZNA RANDKA NA ŻAGLOWCU...

Świetny pomysł na romantyczną niespodziankę dla ukochanej, ukochanego :)  - W Teulada na południu Sardynii możecie spędzić romantyczną noc na zaglowcu kapitana Roberto - o rejsach z nim po mozru można przeczytać na blogu w dziale Pula, Chia, Teulada. 

Na tym pięknym żaglowcu są 2 miejsca noclegowe. Ok. godz. 20 wieczorem ( np po miłej kolacyjce w którejś z kanjpek w miasteczku Teulada) zameldujecie sie na pokładzie tego pięknego żaglowca, spędzicie tam romantyczna noc na falach , przed 8 rano załoga poda Wam śniadanie. Możecie także pozostać rano na pokładzie i płynąć z kapitanem w rejs po morzu... Ten klimatyczny nocleg na morzu kosztuje ok. 50 euro od osoby ze śniadaniem,  można go rezerwowac telefonicznie w języku polskim - 508 437 923================================================================


REJSY PO MORZU NA POŁUDNIOWYM ZACHODNIE SARDYNII

W tym dziale zaproszenie na rejsy po morzu po zachodniej stronie poudniowego wybrzeża:
- całodniowy rejs  żaglowcem wokół najbardzej wysunietych na południe skalnych polwyspów Sardynii- Capo teulada i capo Spartivento - możecie sie wybrac na taki rejs z sympatycznycm kapitanem Roberto z Porto Teulada. Udział w rejsie można rezerwować telefonicznie w języku polskim :)
napiszcie do mnie mail lub sms - skontaktuje Was w sprawie rejsu - tel. 0048 508 437 923

Płynęliśmy z przyjaciołmi w ten rejs we wrześniu 2018, to był najpiękniejszy dzień tych wakacji :)

TU FILMIK Z REJSU
ja i Renia na rejsie we wrześniu 2018 - było bajecznie!

pyszny obiad na pokładzie
lampuga złowiona podczas rejsu

========================================================================

Znalezione obrazy dla zapytania capoterra la maddalena kite
szkółka kitesurfingu na plaży La Mmaddalena w Capoterra
CO ROBIĆ PRÓCZ PLAŻOWANIA


Uprawiać sporty wodne, na większoości duzych plaż znajdziecie wypożyczalnie sprzętu, np kajaków, SUP, centra surfingu, nurkowania. Można wynająć motorówkę i popłynąć samodzielnie lub ze skiperem lub wybrać się w rejs jachte, żaglowcem.

Muzeum Lalek w Santadi
Zwiedzać ciekawe miasteczka w głębi lądu, w nich zwykle zycie toczy sie od wieków tym samym rytmem, często są organizowane festyny i swieta folklorystyczne, są w nich ciekawe muzea i urokliwe starówki.  Na przykład Santadi - bardzo sardyńska miejscowość w głębi lądu, starówka miasteczka została zbudowana ze skały wulkanicznej, można tu kupić prawdziwe lokalne rękodzieło, w muzeum etnograficznym obejrzeć znaleziska z epoki nuragicznej, w sierpniu odbywa się tu piękny folklorystyczny festyn - Matrimonio Mauretano" - mauretańskie wesele - mający swe historyczne korzenie w czasach rzymskich i przybyłych tu wtedy osiedleńców z Afryki, na festynie  mieszkańcy występują w prawdziwych historycznych, przechowywanych w rodzinach od pokoleń strojach ludowych, nierzadko taki strj jest wart kilka tysięcy euro... Inne ciekawe miesjcowości w okolicy, które warto odwiedzic to Santadi, Sant''Anna Arresi, Tratalias, Siliqua...


Podróż w czasie Zieloną Ciuchcią -jeśli jestescie amatorami starych pociągów i kolejek wąskotorowych, możecie odwiedzić Muzeum Kolejnoctwa w Monserrato, do którego dojedziecie pociągiem  z Cagliari oraz przejechać się jedną z 4 lini tzw. Zielonej Ciuchci - Trenino Verde, którego liniami można zwiedzać bardziej niedostępne zakątki Sardynii, wgłąb lądu. W okolicach Cagliari przebiega linia Isili-Sorgono.


 groty Is Zuddas - koło Santadi , najstarsze groty we Włoszech , miłe ochłodzenie [w grotach jest zawsze ok. 16 stopni C.) w upalne wakacyjne dni, groty pełne niesamowitych i rzadkich formacji skalnych. Niedaleko grot Tomba dei Giganti czyli Grób Gogantów - zbiorowy grobowiec sprzed kilku tysięcy lat


grobiwiec Gigantów w SantadiFoto 
trasa spod wieży Torre di Chia do nekripolii Santa Chiara, po prawej trasa Monte marira
Trekking i trasy spacerowe, rowerowe - na północ od Pula, Chia i Teulada, w  głębi lądu ciągna sie piękne góry, z kilkoma szczytami o w ysokosci nieco ponad 1000 m n.p.m. Są w nich przepiekne trasy trekkingowe, niektóre całkiem łagodne. Można także uprawiać piesze wedrówki krótsze i dłuższe wzdłuż wybrzeza,, ciesząc oczy widokami szmaragdowego morza. Niektóre z  tych tras biegną cześciowo starymi rzymskimi drogami z czasów antycznych - np trasa biegnaca z plaży w Santa margherita di Pula na  południe w stronę Chia. Jesli traficie w okres gdy górskie strumienie nie będa wyschniete, napotkacie na szlaku piekne kaskady i wodospady. Inna niezwykle widokowa trasa to Trasa Teulada – Monte marira – is crabonaxus .W ok 4,5 godizny zataczacie górami przepiekne kółeczko z widokiem na góry i morze. 

 
nekropolia Domus de Janas di Monte Crobu
 33 km z Teuladay


Odkrywanie miejsc związanych z prehistorią wyspy - kamienne wieże nuragi, zbiorowe
grobowce neolityczne Domus de Jans, czyli domy wróżek oraz Tobe dei Giganti - groby gigantów, śwete źrodła, tych miesjc jest na Sardynii mnóstwo w każdym rejonie.

Znalezione obrazy dla zapytania nuraghe sa perdaia
Nuraghe Sa Perdaia, 25 km z Chia

Copyright Alicja Stolarczyk - teksty na mojej stronie tworzę osobiście, proszę o konsultacje , jeśli chcecie ich użyć.

=================================================================
RELACJE Z WAKACJI POLSKICH RODZIN I GRUP W TYM REJONIE


Poniżej 2 wybrane relacje, więcej znajdziecie w zakładce  MORSKIE OPOWIEŚCI

POBYT U MASSIMO WRZESIEŃ 2016


wrzesień 5 osób U Massimo w Capoterra
plaża w Santa Margherita di Pula,
dojechalismy tam autobusem
Massimo i jego rodzina to przemili i uczciwi ludzie... Sam gospodarz faktycznie zawsze służy pomocą. Wiele odpowiedzi na nasze pytania znalazłam w przewodniku, ale i tak na pomoc Massimo można było liczyć. Mieszkania położone tak blisko uroczej plaży La Maddalena, że codzienny spacer nie zajmował więcej niż pięć minut. Nasza mała prośba o żelazko od razu znalazła pozytywny odzew. Sama Capoterra ma dobre komunikacyjne połączenie z pobliskimi miastami, nawet bez samochodu można było co nieco obejrzeć. Poza Cagliari obejrzeliśmy Pulę, Norę i wybraliśmy się na plażę w Santa Margherita di Pula. Za radą kierowcy autobusu wysiedliśmy na przystanku opisanym "La Pineta" i zrobiliśmy sobie solidny spacer plażą na południowy wschód w stronę bardzo ładnej części plaży otoczonej pięknymi skałami w kolorze sieny palonej (od plaży w Santa Margherita di Pula, przez plażę Riva dei Pini, po plażę del Pinus Village). Pospacerowaliśmy po Puli, a na via Nora znaleźliśmy prześliczną ozdobę ulicy w postaci różnobarwnych, ale dopasowanych kolorystycznie parasolek.
plaża La Maddalena
 10 minut piechotą od mieszkania
Sardynia jest przepiękna i bardzo różni się od innych regionów Włoch. Mam wrażenie, że ma znacznie bardziej kameralny charakter, choć może tak spokojnie jest ty tylko po sezonie. Na plaży La Maddalena w Capoterze w odległości 500m od nas nie było nigdy więcej niż kilkoro innych plażowiczów - cisza, spokój, krystalicznie czysta woda... Jeden z barów przy plaży działał jeszcze pod koniec września. Massimo mówił, że w sierpniu na tej plaży jest mnóstwo ludzi. Wrześniowy spokój okazał się być bardzo kojący :)  Ja osobiście czuję duży niedosyt - zbyt mało podróżowaliśmy, choć leniuchowanie na plaży też było bardzo przyjemne. Żałowałam, że nie obejrzeliśmy plaż w Chia, i że amfiteatr w Cagliari był zamknięty dla zwiedzających (od stycznia trwają prace renowacyjne). Nie zdążyłam też przeczytać całości przewodnika, przejrzałam tylko te informacje dotyczące najbliższej okolicy. Mam więc nadzieję, że odwiedzę znów Sardynię, zarówno tę południową, jak i północną... Włochy są piękne :)

Pozdrawiam i w imieniu swoim oraz moich współpodróżnych dziękuję za polecenie noclegów u Massimo oraz wszystkich innych wskazówek oraz wszelakiej pomocy!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

POBYT U MASSIMO W CAPOTERRA CZERWIEC 2014.

Pani Alicjo,

IMG-20140324-WA0001Spieszę podziękować za polecenie nam wakacji na Sardynii i rekomendację noclegu  w Capoterze:) Byliśmy 10 dni - 2 rodziny z małymi 1,5-rocznymi dziećmi. Było cudownie - Alberto przemiły i uczynny, Capoterra urzekła nas brakiem turystów, a ponadto to znakomita baza wypadowa na zwiedzanie południa. I ta cudowna kawiarenka Corso - znakomite cappuccino i Aperol Spritz oraz wspaniali ludzi - byliśmy tam codziennymi gośćmi:) Plaże przepiękne i na początku czerwca jeszcze pustawe, co było wielkim plusem.

Wypożyczenie auta w tej malej wypożyczalni w Capoterze, z którą Pani nas skontaktowała, tez była strzałem w dziesiątkę - niedrogo, foteliki dla dzieci w cenie, auta w dobrej kondycji. i choć wyjeździliśmy więcej niż przewiduje limit km, to ostatecznie p. Monica stwierdziła, że "more km are free":)"

Wspomniałam pani kiedyś, że chcemy tez zobaczyć Rajd Sardynii, który się odbywał. Udało się:) Byliśmy na odcinku w Cagliari, a nasi znajomi pojechali tez na północ na 1 dzień, żeby zobaczyć 2 kolejne odcinki rajdu. My w tym czasie pojechaliśmy na San Pietro - Carloforte przepiękne, a plaże urokliwe i dzikie:)
Na pewno wrócimy na Sardynię, by tym razem zwiedzić północ wyspy:)=====================================================================

GALERIA ZDJĘĆ PRZESŁANYCH PRZEZ POSLKIE RODZINY PO POWROCIE Z TEGO REJONU

gaje oliwne w rejonie Pula

plaża w Santa margehrita di PUla

kościółek Sant Efisio w Pula
ślub na plaży w NOra


12 komentarzy:

 1. Witam! Gdzie w okolicy Pula można najtaniej wynająć samochód? Jaka to cena? Dziekuje za informacje!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. witam, internet pokazuje jakaś mała wypozyczalnię w Pula na ulicy via Alfonso Lamarmora 60.

  OdpowiedzUsuń
 3. dzien dobry, czy można prosić o namiary na noclegi u Agi i Tomka??? wybieramy sie po raz pierwszy na Sardynię na przełomie czerwca i lipca i szukam apartamentów w tym terminie.
  poproszę o info na maila ila1@tlen.pl
  z góry dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  Prośba o namiar na apartamenty u Roberto.
  mail: and.marchewka@gmail.com
  Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Czy możemy prosić o namiary na tani nocleg na południu Sardynii dla 4 osób + dwuletnie dziecko( termin 10-17.05).
  mail:iloneks1@gmail.com
  Z góry dziękujemy i pozdrawiamy:) Ilona i Konrad

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam .
  czy można prosić o namiary na noclegi blisko spotu kitesurfingowego dla 9 osób.
  mail.twn1@interia.pl
  pozdrawiam Tomek

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień Dobry, Czy można poprosic o namiary do Agi i Tomka?
  mail: mahorowska.julianna@gmail.com
  Z góry dziękuje :)
  Pozdrawiam
  Julianna

  OdpowiedzUsuń
 8. witam
  Wybieramy się na Sardynię (2 osoby) w dniach 18.06 do 25.06, lecimy z Krakowa i lądujemy w Cagliari. Szukamy 2-3 osób oczywiście bezkonfliktowych :) w celu wspólnego wynajęcia noclegu, samochodu i ogarnięcia planu działania. W grupie zawsze raźniej, bezpieczniej i taniej :)
  mail : mlodybriku@wp.pl
  Pozdrawiam
  Bartosz

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, wybieramy się z rodziną do Poto Pino i szukając informacji na temat miejsca trafiłam na Państwa Blog.
  Ogromnie proszę o kontakt do Pani Ewy, pomoże nam to w zorganizowaniu atrakcji na miejscu oraz przede wszytkim noclegu.

  Będę ogromnie wdzięczna.
  Mój mail: edyta.kaczkan@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Witamy,
  Chcieliśmy sie zapytać o namiar na domek naprzeciwko złotego domku w Porto Pino, lub inny wolny apartament od 6 do 13 września na południu Saedynii dla 2 osób dorosłych z 4letnim dzieckirm. Mail: labe@onet,eu
  Z gory dziękujemy za odpowiedz
  Sabina i Paweł

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzień dobry
  Zainteresowała mnie Willa Franciszka. Czy mogę dostać kontakt. Bardzo dziękuję i pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w zakładce kontakt znajdzie Pani adres mailowy, proszę do mnie napisać :)

   Usuń