Alghero , Koralowe Wybrzeże i zatoka Asinara

  Alghero -
 W sezonie 2016 ruszyły 2 nowe bezpośrednie połączenia na Sardynie z Polski - loty wizzair z Katowic oraz z Warszawy do Alghero. W Alghero jest jedno z 3 głównych lotnisk na wyspie , poza Olbią i Cagliari. Teraz Polacy mogą łatwiej dostać się w tę część Sardynii, bardzo ciekawą i urokliwą pod względem turystycznym, kulturalnym, przyrodniczym i kulinarnym.Tekst poniżej ilustruja zdjęcia zrobione w Alghero pzrez zdolnego pana Marcina S.

      
 Alghero to piękne, tchnące historią i sztuka miasto, architektura ma tu silne akcenty iberyjskie a miejscowy dialekt bardzo przypomina jezyk kataloński.  Nazwa miasta  znaczy "pełne glonów", i na plażach rzeczywiście glony i wodorosty się zdarzają, ale są sukcesywnie czyszczone. Spędzając tu wakacje możecie wypoczywać na pięknych plażach, zwiedzać mnóstwo zabytków , spacerować po pięknych architektonicznie placach i ulicach miasta, podziwiać piękne autentyczne rękodzieło, min biżuterię z korala, przejechać się słynną zabytkową Zieloną Ciuchcią - Il Trenino Verde, odwiedzić któreś z klimatycznych miasteczek tej części wyspy , jak Castelsardo czy Bosa, wybrać się na któryś z bardzo widokowych cypli wysuniętych w morze jak słynne Stintino, czy Capo Caccia z Grotą Neptuna, uprawiać windsurfing i katesurfing i inne sporty wodne, odwiedzić wyspę Asinara czy przejechać się na druga stronę północnej cześć Sardynii - do Olbii,  na Szmaragdowe wybrzeże, Archipelag La Maddalena, mijając po drodze przepiękna Valle dei Nuraghi - Dolinę Nurag


na murach obronnych woków Starego Miasta biegnie promenada spacerowa
ok. 600 stopni maja schody prowadzące
do groty Neptuna na cyplu Capo Caccia,
możecie podpłynąć do groty także
stateczkiem wycieczkowym, motorówką

uliczki Alghero mają szczególny klimat...

.
w lokalnej kuchni oczywiście królują ryby i owoce morza
roślinność w tym rejonie wyspy jest bardzo egzotyczna...

ALGHERO BEZ AUTA -  dobra wiadomośc dla osób chcących uniknąć wynajmu auta lub wynająć je tylko na częsć pobytu - rejon jest dobrze przygotowany pod tym kątem , jest wiele połączeń róznych ,linii autobusowych a także BEACH BUS łączący codziennie w sezonie Alghero z kilkunastoma miejscami turystycznymi w tym 7 różnych pieknych palż w okolicy. Można kupić na niego bilet tygodniowy za ok. 25 euro i jeździć codziennie w inne piękne miejce :)Wtedy polecam wynajęcie mieszkania w samym Alghero blisko Starego Miasta.
Stintino.

 Lido di Alghero - głowna długa piaszczysta plaża miejska w Alghero
cudowna dzika plaża na północy Sardynii pusta nawet w połowie sierpnia

plaża Le Bombarde - 20 minut autobusem z centrum Alghero,
zdjęcie zrobiła polska rodzina we wrześniu 2016
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poniżej kilka pokoi i mieszkań, w kilku mieszkałam ja podczas pobytów na Sardynii, namiary i opinie o innych przesłały mi polskie rodziny po wakacjach na wyspie, są to mieszkania i domki 
 od 2 osobowych kawalerek po duże 12 osobowe mieszkania, w większości na piechotę do plaży, poniżej ich spis ze streszczonym opisem a w dalszej części szczegółowy opis niektórych, więcej info na maila, 

TUTAJ PZREGLĄD SPRAWDZONYCH MIESZKAN I POKOI W ALGHERO Z CZYTELNA MAPKA MIASTA I POŁOZENIEM KAŻDEGO Z NICH :
b&b "Przy Porcie" w Alghero - Pokoje klimatyzowane, wi-fi, łazienki, taras,  150 m do portu turystycznego, na granicy Syarego Miasta, do palzy Lido di Alghero spacerem 8-10 minut, 500 m od dużego miejskiego parkingu. Śniadanie w cenie, bardzo miła obsługa.
Ceny – w lipcu ok. 35 euro od osoby za  noc ze śniadaniem, poza sezonem taniutko – ok. 15 -20 euro

 


MIESZKANIE MIKOŁAJ W ALGHERO - 6 osobowe mieszkanie. Jest klimatyzacja, TV sat., pralka. Zlokalizowane na południe z centrum miasta, , w 20 minut piechota jesteście także na przystanku  BEACH BUS – miejskiego autobusu, który krąży między kilkoma najładniejszymi plażami na północ od Alghero.


MIESZKANIE VENETO - tanio, na poddaszu, klimatyzacja, winda  na obrzeżach Starego Miasta, spacerem do plaży Lido li Alghero, świetny dojazd z lotniska autobusem, w pobliżu przejeżdża BEACHBUS- łączy kilkanaście  plaż z miastem. jedno z tańszych rozwiązań w sezonie tak blisko plaży i Starego Miasta!U ALEKSANDRA  W CASTELSARDO – KLIMATYZOWANE MIESZKANIA PRZY PLAŻY LU BAGNU - przepięknie urządzone i świetnie wyposażone 2 mieszkania 2 pokojowe przy plaży nad Zatoką Asinara, 59 km z lotniska w Alghero. Atrakcyjne ceny , a w nich klimatyzacja, media, pościel, ręczniki, sprzątanie, wi-fi i nawet ręczniki plażowe.
opis na nowej stronie - http://www.sardynia-wakacje.com/u-aleksandra-w-castelsardo- 5 MIESZKAŃ RÓŻNEJ WIELKOŚCI NA PIECHOTĘ DO PLAŻY W NADMORSKIEJ DZIELNICY ALGHERO - MARISTELLA. - mieszkania są od 600 do 300 m. od siebie , maja ogródki, werandy, znajdują się w poblizu słynnego cypla Capo Caccia - piękny widokowy wysoki cypel skalny ze słynna Grotą Neptuna. W pobliżu port turystyczny i centrum nurkowe.

-  U WALENTINY - piekne 10-12 osobowe przestronne mieszkanie na parterze 10 minut na piechotę  , blisko Starego Miasta, swietne na pobyt bez uata, dobre dla osób starszych lub niepełnosprawnych. 3 sypialnie, salon z wyposażoną kuchnią, 2 łazienki, mieszkanie na parterze.


widok z tarasu mieszkania "Daniel"
MIESZKANIE "DANIEL" W ALGHERO - 4 osobowe 2 pokojowe mieszkanie na czwartym piętrze kameralnego nowiutkiego budynku z windą z wspaniałym widokiem na morze, port pełen jachtów i całe piękne Alghero.

mieszkanie Palomba

6-10 osobowe mieszkanie PALOMBA  w Alghero z 3 sypialniami, 10 minut piechota na Stare Miasto, 850 m. do plaży Las Tronas, 15-20 minut piechotą do głównej plaży Lido di Alghero, dobry dopjazd autobusem z lotniska , wi-fi w cenie,

REZYDENCJA "SŁONECZNIK" W REJONIE OLBII - 1,5 godz. autem z lotniska w Alghero i nieco dłużej autobusem, w ślicznym nadmorskim miasteczku Golfo Aranci znajduje się sprawdzona od 5 sezonów śliczna niedroga rezydencja "Słonecznik" m tutaj opis - SŁONECZNIK  , 200 m do plaży, na piechotę kilka piaszczystych plaż, 3 piękne place zabaw, miasteczko z barami, knajpkami, ślicznym deptakiem spacerowym - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, tylko kilkanaście km od słynnego Szmaragdowego Wybrzeża. Warto się zastanowić nad przejechaniem w ten rejon po lądowaniu w Alghero lub spędzeniu tutaj części pobytu. Każde  mieszkanie z werandą, część z ogródkami,=======================================================================
                                                    
jedna z plaż w rejonie Alghero
========================================================================
PONIŻEJ SZCZEGÓŁOWE OPISY MIESZKAŃ, DOMÓW I REZYDENCJI W REJONIE  ALGHERO, W DALSZEJ CZĘŚCI DZIAŁU INFORMACJE O TYM REJONIE, RADY, CO ZOBACZYĆ I JAK SPĘDZIĆ CZAS .
====================================================================
MIESZKANIE MIKOŁAJ W ALGHERO6 osobowe mieszkanie na obniżonym parterze, składa się z sypialni małżeńskiej, łazienki z prysznicem, obszernego salonu z kuchnia otwartą, w którym są 2 duże kanapy rozkładane 2 osobowe. Jest klimatyzacja, TV sat., pralka, w kuchni płyta indukcyjna.
Lokalizacja – ul. Sant’Anna w Alghero – to na południe z centrum miasta i ze Starówki, na piechotę z  mieszkania na Stare Miasto i na bastiony 20-25 minut, 260-350  m. z mieszkania kilka przystanków autobusowych, w 20 minut piechota jesteście także na przystanku  BEACH BUS – miejskiego autobusu, który krąży między kilkoma najładniejszymi plażami na północ od Alghero.

 ceny ustalane indywidualnie w zależności do ilości osób i terminu, przykład ceny - 2 tygodnie w lipcu dla 5 osób 1340 euro, w cenie media, pościel, ręczniki, sprzatanie końcowe.

 ==================================================================
U ALEKSANDRA  W CASTELSARDO – KLIMATYZOWANE MIESZKANIA PRZY PLAŻY LU BAGNU - przepięknie urządzone i śiwetnie wyposażone 2 mieszkania 2 pokojowe przy plaży nad zatoką Asinara, 59 km z lotniska w Alghero.

OPIS MIESZKAŃ NA MOJEJ NOWEJ STRONIE, NIECO CZYTELNIEJSZY - http://www.sardynia-wakacje.com/u-aleksandra-w-castelsardo

uliczka w Castelsardo
Na północnym wybrzeżu Sardynii, 59 km z lotniska w Alghero i 110 km z lotniska i portu promowego w Olbii leży słynne nadmorskie miasteczko Castelsardo. Zdjęcie charakterystycznego trachitowego wzgórza zaraz nad brzegiem morza oblepionego klimatycznymi starymi kamieniczkami zobaczycie w każdym przewodniku po Sardynii i na wielu widokówkach. Castelsardo leży w centralnej części pięknej Zatoki Asinara, słynącej z długich piaszczystych plaż, kryształowej błękitnej wody, bliskości takich znanych turystycznie miejsc jak Stintino, Wyspa Isola Asinara, to tutaj wznosi się słynna Skała Słonia Rocciadell’Elefante, wielka skała w kształcie słonia stojąca przy krętej drodze na południe od miasteczka. Castelsardo to jedno z najbardziej urokliwych nadmorskich miasteczek północnej Sardynii. W miasteczku jest wiele sklepików z rękodziełem, pamiątkami, dziełami sztuki sardyńskiej i wciąż działających małych warsztatów rzemieślniczych, szczególnie związanych z wikliniarstwem.

Na uliczkach miasteczka wciąż można zobaczyć wikliniarki przy pracy, jest tu także największe na Sardynii Muzeum Wikliniarstwa. W okolicy wiele pieknych plaz, min. - bardzo długa plaża  Platamona Lido, słynna bajeczna plaża La Pelosa w Stintino, Cantareddi – mała dzika zatoczka, Spiaggia di Santo Cuore, duża z ujściem rzeki Spiaggia di San Pietro a Mare i wiele innych. O wszystkim , co warto zobaczyć i przeżyć przeczytacie w moim przewodniku, który dostaniecie po rezerwacji. 2 km od miasteczka na południe od miasteczka Castelsardo ciągnie się  długa , piękna plaża Lu Bagnu. Przy niej dzielnica nadmorska miasteczka , a w niej stojący przy plaży budynek z 2 mieszkaniami 2 pokojowymi wakacyjnymi, właściciel to sympatyczny Aleksander, który przyjechał tu kiedyś, zakochał się w tej miejscowości i choć mieszka na stale na włoskim bucie, bardzo dba o mieszkania, a gośćmi w jego imieniu opiekuje się sympatyczna i dyspozycyjna miejscowa, pani Luana. Budynek stoi w pierwszym rzędzie budynków przy plaży, wchodzi się do niego z przeciwnej strony, na jego tyłach jest pas zieleni , poczym teren opada w dół i zaczyna się plaża, z domu to 20-30 m. Oba mieszkania są  obok siebie, na piętrze, każde składa się z sypialni małżeńskiej, salonu z rozkładaną 2 osobową kanapą, bardzo dobrze wyposażonej kuchni, łazienki i zadaszonej, umeblowanej werandy. Siedząc na werandzie słyszy się szum morza! J Mieszkania są przepięknie i pieczołowicie urządzone, meble zostały wykonane przez miejscowego stolarza na wymiar, w łazienkach oryginalna sardyńska ceramika, w mieszkaniu jest TV 32 cale, wi-fi, włoski ekspres do kawy, pralka, zmywarka, sejf, 

Każde mieszkanei jest 4 osobowe, jeśli spędza z Wami wakacje małe dziecko, w mieszkaniu nr 1 zmieści się 5 osób. Na prośbę gości w  mieszkaniu może stać łóżeczko dziecięce i krzesełko do karmienia, a nawet wózek spacerowy. Jest bezpieczne miejsce parkingowe. W cenie są , prócz ręczników łazienkowych i pościeli, także ręczniki na plażę , 2 leżaki i parasol plażowy, są także paletki i inne gry na plażę. To dobre miejsce na pobyt bez auta, właściciel zorganizuje dla swoich gości transfer z lotniska w Alghero oraz w Olbii, na  miejscu na piechotą z  domu supermarket ( ok. 30 m.), bary, knajpki, dłuższy, ok. 20 minutowy spacer zaprowadzi was do serca miasteczka Castelsardo, tam więcej knajpek, sklepów i lokali. 30 m. z domu przystanek autobusowy, gdzie autobusy do i z Castelsardo jeżdżą do godz. ok. 23.
tutaj ylko częśc zdjęc jednego z mieszkan, wszytskie zdjęcia i czytelny opis na mojej nowej stornie:
http://www.sardynia-wakacje.com/u-aleksandra-w-castelsardo

przykład ceny - tydzień w lipcu 750 euro


 W cenie media, wi-fi, pościel, ręczniki łazienkowe i na plażę, sprzątanie końcowe.
wybrzeże w tym rejonie============================

MIESZKANIA W MARISTELLA - 5 MIESZKAŃ RÓŻNEJ WIELKOŚCI NA PIECHOTĘ DO PLAŻY W NADMORSKIEJ DZIELNICY ALGHERO - MARISTELLA. - mieszkania są od 550 do 160 m. od siebie , maja ogródki, werandy, znajdują się w pobliżu słynnego cypla Capo Caccia - piękny widokowy wysoki cypel skalny ze słynna Grotą Neptuna. 
plaża Maristella
Zaczynam od krótkiego opisu dzielnicy Maristella, bo 4 poniżej przedstawione mieszkania znajdują się własnie w niej  - patrząc na mapę Sardynii w rejonie Alghero, powyżej Alghero, na pólnoc z miasta jest słynny cypel Capo Caccia z  grotą Neptuna, rezerwatem przyrodniczym, piekne widokowe miejsce z klifami i super widokiem na wybrzeże... zaraz pod nim , między nim a Alghero jest taki okrąglejszy mały cypel zakończony w górnej części jeszcze mniejszym cypelkiem z latarnią  - Porto Conte, obok znajduje się ta mała dzielnica Alghero - Maristella, do lotniska stąd jest 12-14 km. Z  mieszkań poniżej  są następujące odległości autem i na piechotę do różnych miejsc,oczywiście po rezerwacji otrzymacie dokładny przewodnik po całym rejonie Alghero :)

 - najbliższa plaża  SPIAGGIA MARISTELLA  400 -600 m. , 5-10 minut piechotą, 
- przystanek autobusowy 400-650 m. 
- plaża SPIAGGIA DELLE BOMBARDE  ( jedna z najpiękniejszych w okolicy)  4-5 km, autem 8-10 minut, 
-plaża SPIEGGIA DEL LAZARETTO  4-5  km, autem 6-8  minut, 
rezerwat Porto Conte
teren rezerwatu Porto Conte
- Stare Miasto w Alghero, moim zdaniem jedno z 2 najpiękniejszych na Sardynii  12-14 km , autem ok. 25-30 minut,  jeździ tam autobus,  
- supermarket Delta w Maristella  5-6 km, autem 11 min. , supermarket Capo Caccia SRL 4-4,5 km , autem 5-7 min.  
- Centrum Nurkowe - 4 km, 8 min autem
Maristella znajduje sie na obrzeżach rezerwatu przyrodniczego Parco naturale Regionale di Porto Conte, są tu ścieżki turystyczne, można spacerować godzinami po rozległym naturalnym terenie, obserwować zwierzęta, jeździć na rowerach... Poniżej umieszczam po kilka najważniejszych miejsc mieszkań i mogę dosłać Wam więcej na maila.
=======================================================================

4 pok. MIESZKANIE "IZA" 10 osobowe 2 poziomowe, 3 sypialnie, 2 łazienki w tym jedna z wanną i prysznicem a druga to tylko WC , obszerny salon z kuchnią, ogródek ze stołem, krzesłami, wielkim parasolem, w mieszkaniu 10 miejsc noclegowych ale razem z kanapami w salonie, w jednej z sypialni jest 5 miejsc noclegowych, w mieszkaniu TV, pralka, zmywarka, dobrze wyposażona kuchnia, Iza jest przy ulicy via degli Anemoni. Ceny podawane przy konkretnym zapytaniu, przykład ceny tydzień na początku sierpnia 1200 euro dla 8 osób. 


==========================================================================

2 pok. MIESZKANIE "MONIKA" 4-5 osobowe - mieszkanie jest na parterze, składa się z obszernej sypialni małżeńskiej, dużej łazienki z wanna, salony z aneksem kuchennym, w salonie jest duża 2 osobowa rozkładana kanapa oraz łóżko poj. Razem 5 miejsc noclegowych. Na zewnątrz domku mała zadaszona i umeblowana weranda z grillem, w mieszkaniu TV, pralka, Monika jest przy ul. via Tamerici w Maristella. Ceny podawane przy konkretnym zapytaniu, przykład ceny 2 tygodnie w lipcu dla 4 osób to 1000 euro , w cenie media, pościel, ręczniki, sprzątanie końcowe.
  

 =================================================================

3 pok. MIESZKANIE "JAŚ" 6 -7 osobowe - znajduje się przy ulicy via delle Palme , obniżony parter, więc chłodno nawet w sierpniu,  ma sypialnię małżeńskąłazienkę z prysznicem, salon , kuchnię , w salonie 2 rozkładane kanapy 2 osobowe, ogródek,można tu wynająć rowery - 10 euro na dzień a 50 euro na tydzień. Jest dodatkowe łóżko poj.  Jest TV i pralka, kuchnia dobrze wyposażona. Ceny podawane przy konkretnym zapytaniu, przykład ceny tydzień  w lipcu dla 6 osób to 850 euro, w cenie media, pościel, ręczniki, sprzątanie końcowe.


=============================================================================
klimatyzowane 4 pok.MIESZKANIE "JÓZEK" 6 osobowe  - , mieszkanie na ulicy via Anemoni, ,  2 poziomowe, 3 sypialnie z czego 2 małżeńskie i trzecia z łóżkiem piętrowym, które można rozebrać i postawić jako łóżko małżeńskie lub 2 łóżka pojedyncze parterowe, 2 łazienki, jak wyżej - jedna z wanna oraz rysznicem a druga to WC , ogródek z werandą zadaszona  i umeblowaną, jest wi-fi. Ceny podawane przy konkretnym zapytaniu.


=======================================================================
10 osobowy PARTER DOMU Z BASENEM -Dom stoi w rzędzie domków szeregowych, składa się z 2 sypialni małżeńskich ( w jednej z nich jest dodatkowe łóżko poj. ) , z jednej sypialni przechodniej z łóżkiem piętrowym + jedno rozkładane pojedyncze, w mieszkaniu są 2 łazienki, salon z rozkładana kanapa 2 osobową i aneks kuchenny. W domu jest 10 miejsc noclegowych. Na zewnątrz jest ogródek z  grillem, stołem, krzesłami, zewnętrzny prysznic, na tyłach domu jest basen, z którego korzystają także gospodarze, mieszkający na pierwszym piętrze budynku i mający własne niezależne do niego wejście. W domu TV satelitarna, wi-fi(podłączenie kablem do laptopa) , pralka, pościel i ręczniki. Ceny podawane przy konkretnym zapytaniu, przykład ceny tydzień w lipcu to ok. 1180 euro dla 8 osób.


======================================================================

MIESZKANIE "DANIEL" W ALGHERO - 4 osobowe 2 pokojowe mieszkanie na czwartym piętrze kameralnego nowiutkiego budynku z windą z wspaniałym widokiem na morze, port pełen jachtów i całe piękne Alghero.
 lotniska w pobliże mieszkania przyjeżdża autobus za 1 euro od osoby.  Z mieszkania w 5 minut piechotą dojdziecie do portu, Starego Miasta, dookoła mnóstwo sklepików, knajpek, barów i lodziarni,  małych supermarketów. Dobrze skomunikowane miejsce na pobyt bez auta. Dookoła  ładne miesjckie parki, place zabaw dla dzieci, bankoamty, wypożyczalnie aut, rowerów, skuterów , jedna z nich, gdzie można wynjaąc także motorówkę - naprzeciw domu. Czyli pod ręką wszystko co potrzebne by spędzić ciekawie wakacje i zwiedzić cała północ i zachód Sardynii. w 5-1- minut piechotą ulicą Lungomare Barcellona dochodzicie do głównej alghierskiej plaży - Lido , która ciągnie sie przez kilka km. Pod budynkiem duży parking. Mieszkanie przytulne, jasne i przestronne. W mieszkanie sypialnia małżeńska, łazienka z prysznicem, salon z wyposażonym aneksem kuchennym i rozkładaną 2 osobową kanapą, duzy 15 m.kw. taras ze wspaniałym widokiem, umeblowany - stół, krzesło, leżaki. 
Ceny - w lipcu ok. 700 euro za tydzień, w czerwcu 590 euro.

   

========================================

Fot. Jedna z plaż na południe od Alghero.
CO CIEKAWEGO W OKOLICY:
- oczywiście piękne plaże , żeby je pooglądac, wstulajcie w google grafika - Spiagga Stintino, Spiaggia delle bmbarde, Spiaggia de Lazaretto, Spiaggia di Mugoni, Spiaggia del Lido, Spiaggia di Porticciolo, ponizej link do strony z plażami w okolicy:
http://www.pianetaalghero.com/territorio-alghero/spiagge-alghero/
Bosa - najbardziej kolorowe
miasteczko Sardynii

- miasteczko Bosa na południie od Alghero - sliczne , bardzo kolorowe miasteczko z urokliwa historyczną mariną, knajpkami, klimatycznymi uliczkami, w ookolicach ładne plaże , np Bosa Marina -
z najczystszą w okolicach wodą.
 -  przylądek capo caccia - piekne widokowe miejsce , tam słynna grota neptuna do zwiedzania, ze skalnego cypla piekny widok na okolicę i wysepkę Foradada.
 Zachód słońca nad Capo caccia widoczny z bastionów w Alghero

osiołki albinosy na wyspie Asinar

- na północ od Alghero wyspa Asinara z Parkiem Narodowymi żyjącymi tam osiołkami, dopłyniecie tam stateczkiem wycieczkowym ze Stintino, na wyspie park przyrodniczy, dzika przyroda, wiele cennych gatunków zwoierząt i roślin,

woda w morzu krystaliczna i szmaragdowo-błękitna

regaty w Alghero
  -  w tym rejonie odbywaja się liczne festyny i święta regionalne, często połączone z degustacjami, festiwale wina itp... np Sagra Del Riccio - Festiwal Jeżowców w Alghero  czy Processione del Redentore - Procesja Zbawiciela w Nuoro w sierpniu - bardzo widowiskowa impreza. Lub regaty tradycyjnych sardyńskich łodzi - Regata Della Vela Latina w Stintino w sierpniu.                    
 w lipcu 2015 , skusiłam sie w rejonie Alghero na  ferratę - czyli drogę wspinaczkową  ze stalowymi zabezpieczeniami, jest to  FERRATA DEL CABIROL- przepiekna 2,5 godz. trasa poprowadzona na ogromnej skalnej sciane przylądka Capo Caccia, obok zdjęcie a więcej na koncu tego działu. Na ferrate trzeba się wybrać wcześnie rano, tak by skalna sciana przylądka była jeszcze w cieniu. Jesli miało sie juz do czynienia ze wspinaczką, uzyciem uprzezy i lonży itp..to spokojnie mozna się wybrac samemu, jeśli to będzie pierwszy raz, lepiej umowic się z przewodnikiem, w razie potrzeby pomoge się Wam z kims skontaktować. Dla w miarę sprawnej fizycznie osoby nie mającej lęku wysokości, będzie to wielka frajda! Okolice obfitują w wysokie klify i es wiele miejsc swietnych do wspinaczki lub chociażby trekkingu. To niesamowite połączenie gór i morza to wielkie bogactwo całej Sardynii...:)
JAK DOSTAC SIE DO ALGHERO Z POLSKI:


- Z katowic  oraz z Warszawy linie wizzair do Alghero
- z Krakowa linia ryanair  lub z berlina easyjetem do cagliari na południu wyspy i potem autem ok. 2.5 godz. 
- z berlina easyjetem do Olbii i potem autem ok. 1,5 godz.
-poza sezonem z przesiadkami - przez Rzym, Mediolan, Bolonię, Berlin, Frankfurt ...
-  autem z Polski do livorno ( w zalezności z której części Polski - od 1600 do 1200 km) i potem promem do Olbii lub Golfo Aranci i potem autem o. 1,5 godz. 
- promem z Korsyki

  Zdjęcia wykonane przeze mnie z tej części Sardynii:


Fot. W Dolinie Nurag.
Fot. Lokalne rękodzieło.

Fot. Castelsardo.

Fot. Jeden z niezwykle panoramicznych skalnych cyplów.

Fot. Stintino.
FERRATA DEL CABIROL na przylądku Capo Caccia na połnoc od Alghero:


 


Copyright Alicja Stolarczyk - teksty na mojej stronie tworzę osobiście, proszę o konsultacje , jeśli chcecie ich użyć.

3 komentarze:

 1. Witam, bardzo przydatna strona -gratuluje -odwiedziłem jak dowiedziałem sie o wizz air z ktw -faktycznie na dzien dobry tanioczyli od 18.06 do 02.07 i tak bym chciał skorzystać .Możesz cos jeszcze podpowiedzieć ? nas jest 2 pary w wieku "dojrzałym" i chętnie się opalamy . Jak zorganizować przejazd z lotniska i jak to jest z wyżywieniem(w domu-rzadko w restauracji). Za wskazówki który apartament itd z góry dziękuję bogdan.urbanski@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzień dobry Alicjo.
  Bardzo przydatny, treściwy i zachęcający blog:). Własnie Wybieramy się na Sardynie 16-23.06, przylot do Alghero ok. 21-j, jest nas 2F+2M+1(15-latek) z planami na ferraty i zwiedzanie mało uczęszczanych pięknych plaż. Nie omieszkamy zwiedzić także Alghero i innych miejsc najlepiej od kuchni, tak by w ciągu tak krótkiego czasu poznać tą prawdziwą Sardynię z jej smakami(owoce morza),zapachami... Bardzo lubimy poczuć klimat miejsca. Podobają nam się urokliwe zakątki z dala od turystycznego zgiełku. Moja prośba- czy mogłabyś nam pomóc w wynajmie samochodu ze sprawdzonego lokalnego źródła, tak by uniknąć kłopotów (kolejki na lotnisku, przepadek rezerwacji,oszustwa etc.). Mamy swój sprzęt wspinaczkowy ale ze wzgl. na ograniczony bagaż - czy jest możliwość wypożyczenia na kilka dni kasków i lonży (gdzie za ile, podobno via ferrata Cabirol jest teraz zamknieta z jakiegos powodu technicznego?) A gdzie ta piękna dzika plaża bez ludzi ? Może wiesz też o jakich godzinach są msze niedzielne zazwyczaj (może tez sobotnia wieczorna)? I prosilibyśmy o wskazówki co do targowisk-gdzie i kiedy można kupić lokalną żywność. Bardzo pozdrawiam licząc na garść info.

  OdpowiedzUsuń