SARDYNIA SZYTA NA MIARĘ

Co to znaczy uszyć wakacje na miarę? To znaczy przygotować pobyt nie sztampowy, daleki od pobytu w stylu all inclusiv, nastawiony na poznanie prawdziwej Sardynii. Proponuję Wam 5 sposobów organizacji takiego pobytu:

OPCJA NR 1 -  NOCLEGI Z BLOGA + PRZEWODNIKI ZA PÓŁ CENY I POMOC W UŁOŻENIU PLANU POBYTU I DOGRANIU ATRAKCJI - skorzystanie z któregoś ze sprawdzonych miejsc noclegowych przedstawionych na tym blogu - dostaniecie za 50% ceny, opracowany przeze mnie przewodnik po danym rejonie wyspy. Będą w nim opisy plaż w tym rejonie wybrzeża, wskazówki dojazdu do nich, info o parkingach, o komunikacji publicznej, rlinki do rozkładów jazdy i wskazówki jak je odczytywać ( są zwykle tylko po włosku), opisy miasteczek i nadmorskich i w głębi lądu, info o lokalnych targach, festach z degustacjami, rady co i gdzie zjeść, a anwet przepisy lokalnej kuchni po poslku. W przewondikach są także opisy niemal wszytskich portów turystycznych i ich oferty rejsowej z cenami i linkami kontaktowymi, praktyczne rady na rózne tematy, od plażowania do rad dla kierowców. I, co bardzo ważne - są w nich współrzędne GPS wszystkich pięknych i ważnych miejsc, dzięki czemu przejazdy na miesjcu będą przyjemnością, a nie stresesem. Pisanie autorskich przewodników to moja wielka pasja, w dalszej części tej zakładki spisy treści tych opracowań.Prócz tego, pomogę Wam ułozyć plan pobytu, zdobyć dodatkowe informacje np na temat uprawianych sportów czy miejsc związanych z  Waszymi pasjami, skontaktuję z naszymi rodakami mieszkającymi na wyspie, którzy mogą Was zabrac w  ciekawe miejsca.  Pomogę także dograć, zarezerwowac atrakcje typu rejs po morzu, wycieczka z  polskojęzycznym pzrewodnikiem, sardyńska uczta na wsi itd... W tej opcji dzielę się, zbieranymi od lat, informacjami na temat uczciwych wypożyczalni aut, także bez karty kredytowej.  W moich przewodnikach wskazuję wiele miejsc, o których nie piszą pzrewodniki z księgarni, dzikie termy, wodospady, domy wróżek, groby gigantów itp, itd...  Plusy tej opcji - mieszkacie w sprawdzonym miejscu, gdzie jest bardzo mała szansa na jakieś przykre niespodzianki, często zamieszkacie  u miłego Sardyńczyka, poznacie gościnność wyspiarzy. Macie pomoc po polsku przy rezerwacji noclegów, auta, układaniu planu pobyutu, a także, w miarę mozliwości, pomagam zdalnie przez telefon w razie nieprzewidzianych kłopotów, np. kontaktuję z pediatrą w okolicy, sprawdzam miejsce pogotowia dla turystów, zamawiam na szybko transfer itp.
Relacje polskich rodzin i grup, które skorzystały z tej op
cji tutaj - MORSKIE OPOWIEŚCI 
Uwaga - znam kilka miesjc na wyspie, gdzie zamieszkacie u naszego rodaka, tam świetna opieka zapewniona. 

 

OPCJA NR 2 - WAKACJE U ALI I KRZYSIA - tu najpełniejsza opieka polskojęzyczna na miejscu, ale ta opcja możliwa tylko 2 razy w roku, w czerwcu i we  wrześniu. Wtedy bowiem mieszkamy ja i mój mąż w dużym domu na plaży lub bardzo blisko plaży i mozna spędzić wakacje razem z nami. Odbierzemy z lotniska, można przyłączyć sie do naszych wypraw po wyspie, umówić na wspólną ucztę sardyńską na wsi, wybrać razem na lokalny targ i przyrządzić wspólną kolację. Można także popróbować windsurfingu oraz praktykowac z nami jogę rano na plaży. mJuż kilka razy spędziliśmy w ten sposób fajne pobyty, ponieważ miesjca w "naszym" domu szybko się zapełniają, rodacy rezerwują z moją pomocą mieszkania w okolicy i także uczestniczą w naszych wyprawach i atrakcjach, mając pod ręka kogoś, kogo zawsze mozna spytać o coś ważnego po polsku.
Tutaj nasze zaproszenie na WRZESIEŃ 2019 - https://www.sardynia-wakacje.com/kopia-wakacje-z-ala-i-krzysiem  , W TYM LINKU NA  DOLE  SĄ RELACJE Z POPRZEDNICH WSPÓLNYCH POBYTÓW - https://www.sardynia-wakacje.com/wakacje-z-ala-i-krzysiemmoje przewodniki wysyłam
mailem w pdf, wiele osób drukuje
je sobie przed wyjazdem.
OPCJA NR 3 - SAMI ZAŁATWIACIE SOBIE NOCLEGI I NABYWACIE MÓJ PRZEWODNIK, dzieki czemu będzie  Wam łatwiej ogarnąć okolicę, wybrac plaże do plażowania, czy snorkelingu, rozeznać autobusy czy inne ważne kwestie. Uwaga przy tym, na podawane w ogloszeniach  wakacyjnych mieszkań w sieci odległości do plaży czy do centrum. Włoskie wyrażenie "qualche passo dal mare", tłumaczone przez sieciowe translatory jako "kilka 
kroków do morza", oznacza często dla Włochów kilka minut jazdy autem... Odleglości do plaż są bardzo zaniżane, liczone w  linii prostej do morza, a nie jako faktyczna droga do przejścia pieszo do najbliższej plaży. To bardzo wazne, jeśli nie planujecie wynajęcie auta! W miarę możliwości pomagam rozeznać faktyczną odległość znalezionego w sieci domu od plaży oraz dograć plan pobytu. W moim przewodniku sa także scenariusze calodniowych wycieczek do zrealizowania samemu autem, ze współrzędnymi GPS punktów postojów, opisami, ciekawostkami. Plus tego rozwiązania - macie konkretne, rzetelne informacje na temat rejonu wyspy, w ktorym zamieszkacie, możecie jeszcze w domu wbić sobie współrz. GPS w nawigację samochodową i nei martwic się na miesjcu, gdzie macie jechać. 


OPCJA NR 4 - szczególnie dobra dla osób planujących intensywną objazdówke po wyspie z noclegami w różnych miejscach - OPRACOWUJE DLA WAS PLAN OBJAZDÓWKI. Na podstawie wywiadu przeprowadzonego z  Wami przez telefon układam indywidualny plan pobytu, są w nim szczegółowe opisy, trasy przejazdów, długość czasu przejazdów, współrz wszystkich punktów postojowych. Wszystko dopasowane do preferowanego tempa zwiedzania i zainteresowań, uprawianych sportów itd...noclegi po 2-4 noce w kolejnych odwiedzanych  rejonach wyspy, rady gdzie zrobić zakupy, gdzie po drodze coś zjeść, gdzie wziąć udział w lokalnej feście itd... Jeśli sytuacja tego  wymaga, przygotowuję na dany dzien plan B, np. gdy zaplanowany rejs poże z powodu pogody nie dojść do skutku. W ramach opracowania planu dogrywam atrakcje, rejsy, uprawianei sportów, doradzam z wynajęciem auta. Plan objazdówki może byc razem z załatwionymi noclegami na trasie lub bez nich. 
Z planów objazdówek korzystają najczęściej pary, relacje niektórych, które skorzystały z tej opcji, znajdziecie  tutaj - MORSKIE OPOWIEŚCI

 

OPCJA NR 5 - WAKACJE SZYTE NA MIARĘ Z POLSKIM LOKALNYM BIUREM NA SARDYNII.

Mowa o biurze  Travel Per Te Wakacje na Sardynii, prowadzonym przez naszą rodaczkę Monike, która mieszka od 17 lat w Olbii. Miałam możliwość poznania z Moniką miejsc na Sardynii, które skromna blogerka może znać tylko ze słyszenia...

Ostatnio ukazał się z Monika ciekawy wywiad w National Geographic:

WYWIAD Z MONIKĄ

Monika może Wam zorganizować wakacje od  A do Z - hotel, apartament lub willa, transfery, auto z kierowcą lub wynajęte, wycieczki z poslkimi przewodnikami. W jej ofercie znajdą dla siebie atrakcje najbardziej wymagający - rejsy katamaranem, wyprawy taxi 
boat na bezludną wyspę, wille na vipowskim Szmaragdowym Wybrzeżu, wynajem jachtów. Jednak rodzina z tylko nieco wyższym niz normalmy, budżetem, także moze skorzystać z tych ofert, Monika organizuje niesamowite wyprawy do krainy Barbagia z ucztami u sardyńskich gospodarzy, degustacje w winnicy, rodzinne rejsy z oglądaniem delfinów., - wycieczki "kulinarne", na których można samemu wyrabiać sardyński makaron, .. Znajdą tutaj propozycje także osoby uprawiające nietypowe sporty i potrzebujące na miejscu wsparcia profesjonalistów. Polecam wakacje szyte na miarę przez Monikę!
Kilka, z bardzo wielu wycieczek z Moniką:=================================================================
MOJE PRZEWODNIKI PO SARDYNII:
dotąd napisałam cztery, następnie chciałabym opisać dokładnie wybrzeże zachodnie, w planach specjalny tematyczny pzrewodnik pk cąłej wyspie dla kamperów, przyczep, osób z plecakiem, czyli taka trochę "Sardynia na wariata" :)

SPIS TREŚCI – Sardynia południowa
ROZDZIAŁ I – PLAŻE I MIASTECZKA – od wysepek san’Antioco i San Pietro, przez Porto Botte do Costa Rei , czyli od najwiekszej przyległej do Sardynii wysepki, przez „raj surferów” do Królewskiego Wybrzeża - z zachodu na wschód wzdłuż południowego wybrzeża opisy ponad 100 plaż, a między nimi kolejne miasteczka i porty turystyczne z ofertą rejsów.
ROZDZIAŁ II – FESTE I SAGRE czyli zobaczmy, jak miejscowi potrafią się bawić…
ROZDZIAŁ III – ZWIEDZAMY OKOLICĘ – kilka propozycji jednodniowych wypadów nie tylko na plażę, gotowe scenariusze objazdówek, współrzędne parkingów, punktów widokowych itp, szczegółowe opisy miejsc i atrakcji...
ROZDZIAŁ IV– „NIEBO W GĘBIE” – czego koniecznie trzeba spróbować, gdzie zjeść, gdzie zrobić zapasy spożywcze, co lokalnego ugotować samemu, co przywieźć do Polski.
ROZDZIAŁ V – GRUNT TO DOBRA ORGANIZACJA… - czyli kilka praktycznych rad , wskazówek i informacji o spędzaniu wakacji na Sardynii
ROZDZIAŁ VI– WSIĄŚĆ DO POCIAGU BYLE JAKIEGO… czyli o środkach transportu publicznego na Sardynii.
ROZDZIAŁ VII– NIE TYLKO NA MIGI… -czyli słowniczek polsko-włoski najpotrzebniejszych zwrtów i słówek z polską wymową

SPIS TREŚCI – SARDYNIA WSCHODNIA

ROZDZIAŁ I – PLAŻE, PORTY I MIASTECZKA – od Costa Rei, przez zatokę Orosei do Porto Ottiolu wzdłuż wschodniego wybrzeża, opisy 107 plaż, a między nimi kolejne miasteczka i porty turystyczne z ofertą rejsów. Kilka „skoków w bok” w głąb lądu, nuragi, domy wróżek, groby gigantów i menhiry , punkty widokowe i trasy panoramiczne.
ROZDZIAŁ II – ZWIEDZAMY OKOLICĘ – kilka propozycji jednodniowych wypadów nie tylko na plażę. Tu trasy piesze przez góry na słynne plaże ukryte pod klifami , min. Cala Luna, Cala Goloritze' oraz kanion Su Gorropu.
ROZDZIAŁ III – FESTE I SAGRE czyli zobaczmy, jak miejscowi potrafią się bawić…
ROZDZIAŁ IV– „NIEBO W GĘBIE” – czego koniecznie trzeba spróbować, gdzie zjeść, gdzie zrobić zapasy spożywcze, colokalnego ugotować samemu, co przywieźć do Polski.
ROZDZIAŁ V – GRUNT TO DOBRA ORGANIZACJA… - czyli kilka praktycznych rad , wskazówek i informacji o spędzaniu wakacji na Sardynii
ROZDZIAŁ VI– WSIĄŚĆ DO POCIAGU BYLE JAKIEGO… czyli o środkach transportu publicznego na Sardynii.
ROZDZIAŁ VII– NIE TYLKO NA MIGI… -czyli słowniczek polsko-włoski najpotrzebniejszych zwrotów i słówek z polską wymową. 

SPIS TREŚCI – Sardynia półn-wschodnia

ROZDZIAŁ I – PLAŻE , MIASTECZKA I PORTY– od Santa Teresa di Gallura do Berchida, opisy i wskazówki dojazdu do ponad 90 plaż, miasteczka, porty i oferta rejsowa,
ROZDZIAŁ II – FESTE I SAGRE czyli zobaczmy, jak miejscowi potrafią się bawić…
ROZDZIAŁŁ III– TREKKING I PIESZE WĘDRÓWKI NIE TYLKO DLA WYTRENOWANYCH – opisy kilku pięknych, widokowych wycieczek pieszych.w tym trasy przez góry do unikatowych ukrtych pod klifami plaz – Cala goloritze, Cala Luna...
ROZDZIAŁ IV – ZWIEDZAMY OKOLICĘ – kilka propozycji jednodniowych wypadów nie tylko na plaż, tu min szczegółowy opis jak najlepiej i najtaniej płynąc w rejs po archipelagu La Maddalena, jak odnaleźć dzikie termy rzymskie na pastwisku itd...
ROZDZIAŁ V– „NIEBO W GĘBIE” – czego koniecznie trzeba spróbować, gdzie zjeść, gdzie zrobić zapasy spożywcze, co lokalnego ugotować samemu, co przywieźć do Polski.
ROZDZIAŁ VI – GRUNT TO DOBRA ORGANIZACJA… - czyli kilka praktycznych rad , wskazówek i informacji o spędzaniu wakacji na Sardynii
ROZDZIAŁ VII– WSIĄŚĆ DO POCIAGU BYLE JAKIEGO… czyli o środkach transportu publicznego na Sardynii.
ROZDZIAŁ VIII– NIE TYLKO NA MIGI… -czyli słowniczek polsko-włoski najpotrzebniejszych zwrtów i słówek z polską wymową.


SPIS TREŚCI – Alghero i Sardynia półn-zachodnia
ROZDZIAŁ I – PLAŻE –opisy 23 plaż na północ i na południe od głównej plaży miejskiej w Alghero, opisy dojazdów, centrów sportów wodnych na plażach, opisy dojazdu na część plaż autobusami, autem, info o parkingach.
ROZDZIAŁ II –ALGHERO , W MIEŚCIE – co zwiedzić, gdzie zjeść, gdzie wynająć rower, skuter, gdzie się zabawic,
ROZDZIAŁ III „AHOJ PRZYGODO” - czyli rejsy po morzu w Alghero i okolicach
ROZDZIAŁ IV – ZWIEDZAMY OKOLICĘ – kilka propozycji jednodniowych wypa
dów nie tylko na plażę.
ROZDZIAŁ V - FESTE I SAGRE czyli zobaczmy, jak miejscowi potrafią się bawić…
ROZDZIAŁ VI – „NIEBO W GĘBIE” – czego koniecznie trzeba spróbować, gdzie zjeść, gdzie zrobić zapasy spożywcze, co lokalnego ugotować samemu, co przywieźć do Polski.
ROZDZIAŁ VII – GRUNT TO DOBRA ORGANIZACJA… - czyli kilka praktycznych rad , wskazówek i informacji o spędzaniu wakacji na Sardynii
ROZDZIAŁ VIII – WSIĄŚĆ DO POCIAGU BYLE JAKIEGO… czyli o środkach transportu publicznego na Sardynii.-
ROZDZIAŁ IX - NIE TYLKO NA MIGI…czyli słowniczek polsko-włoski najpotrzebniejszych zwrotów i słówek z polską wymową.

============================================================
NASZ KANAŁ NA YOU TUBE - zapraszamy do subskrybowania i oglądania naszych filmów na rózne tematy związane z Sardynią na YouTube - ALICJA NA SARDYNII , w kręcenie i skałdanie filmów wkałdamy mnóstwo pracy, pasji i serca, ale także dobrze się przy tym bawimy :)


===========================================================
====================================================================

NASZA RODACZKA ANIA ZORGANIZUJE WAM ŚLUB NA SARDYNII    
                                             
Anna mieszka na Sardyni ponad 20 lat. zna uroki wyspy,piękne plaże, zakątki. Przekazuję jej zarposzenie:

Jeśli planujesz ślub na plaży w słońcu, albo po prostu chcesz wziąć ślub z dala od domu, to . Twój ślub za granicą będzie jednym z najbardziej romantycznych i ekscytujących chwil w życiu. Pomagam zorganizować rowniez przyjęcie weselne, dodatkowe atrakcje, transport i noclegi. Zapewniam profesjonalną obsługę podczas załatwiania formalności. Ceremonia ślubna może odbywać się na plaży, w ogrodzie albo innym wybranym przez Parę Młoda miejscu. Zachęcam do połączenia ślubu z pobytem. Sluby organizujemy na poludniu Sardyni.   

=====================================================================

============================================================
ZDJĘCIA Z WYCIECZEK Z MONIKĄ:u mistrza sardyńskiej kuchni


w bajecznym hotelu  Su Gologone w Oliena

podczas wycieczek z Monika chwile odpoczynku
sa zaplanowane w pięknych klimatycznych miejscach :)

degustacja w winnicy w rejonie Olbii
odpoczynek w cieniu po sytym obiedzie u pasterzy sardyńskich w górach

wycieczki dla smakoszy wina są niezapomniane...Monika oprowadza mnie po Porto Cervo
 opowiadając ciekawe historię o tym miasteczku
 i szmaragdowym wybrzeżu...


na jednej z wysepek archipelagu La Maddalena...

===============================================
sprawdziłam osobiście :)

GDZIE JEST NAJROMANTYCZNIEJ? - dostaję często takie pytanie w mailach od mężów, zon, narzeczonych chcących znaleźć na wakacje dla ukochanej osoby naprawdę romantyczne i urocze miejsce. Za każdym razem, jeśli chodzi o północ Sardynii, przychodzi mi wtedy na myśl jedna ze ślicznych małych willi w Porto Taverna, zaraz przy bajecznej plaży z jaśniutkim drobnym piaskiem i szmaragdowym morzem, eleganckie wnętrza, werandy zatopione w lasku sosnowym wśród sugestywnych wielkich głazów, wille mają po 2 sypialnie, więc również 2 pary mogą się spędzić wspólne, tańsze dzięki temu, wakacje. 

Doskonałe miejsce także dla rodzin z dziećmi. każda willa ma 6 miejsc noclegowych a otoczenie na zewnątrz wprost zaprasza do dziecięcych zabaw w chowanego :) Na drugim końcu najbliższej plaży świetna restauracja dosłownie przy brzegu linii wody, zjecie tam posiłek z morzem szumiącym wprost przy stoliku... Dokładny opis miejsca i willi w dziale Porto San Paolo na blogu. 


romantyczna kolacja w lokalu na plaży obok...

 =============================================
Ekskluzywna łódź Azymut do wynajęcia na rejsy na Korsykę i na archipelag La Maddalena. 

 

===============================================
KATAMARAN W REJONIE OLBII - na 7 dniowe rejsy z Olbii do Porto Cervo ,Porto Rotondo ,Archipelag La Maddalena I na Korsykę. Mozliwośc rejsu z przewodnikime polskim. 


================================================
CAŁODNIOWE REJSY PO MORZU na południowym krańcy sardynii w rejonie teulada z Kapitanem ROBERTO - wokół 2 przepięknych widokowych cypli skalnych - Capo teulada oraz Capo Spartivento, rejsy ruszaja z portu Porto Teulada, 

 Rejsy ruszaja w sezonie codziennie o godz. 10, powrót ok godz. 17 , w cenie rejsu jest obiad na pokładzie -  pane Carasu (sardyńskie pieczywo)  oliwki, makaron z owocami morza, małże, wino, woda, kawa, owoce, nalewka mirto, podczas rejsu przerwy na nurkowanie, podpływanie do unikatowych plaż dostepnych tylko od strony morza jak np spiaggia Zafferano...
========================================================================


RANDKA NA ŻAGLOWCU - Świetny pomysł na romantyczną niespodziankę dla ukochanej, ukochanego :)  - W Teulada na południu Sardynii możecie spędzić romantyczną noc na zaglowcu kapitana Roberto - o rejsach z nim po mozru można przeczytać na blogu w dziale Pula, Chia, Teulada. Na tym pięknym żaglowcu są 2 miejsca noclegowe. Ok. godz. 20 wieczorem ( np po miłej kolacyjce w którejś z kanjpek w miasteczku Teulada) zameldujecie sie na pokładzie tego pięknego żaglowca, spędzicie tam romantyczna noc na falach , przed 8 rano załoga poda Wam śniadanie. Możecie także pozostać rano na pokładzie i płynąć z kapitanem w rejs po morzu... Ten klimatyczny nocleg na morzu kosztuje 45 euro od osoby ze śniadnaiem,  można go rezerwowac telefonicznie w języku polskim :)
=======================================================================
DOMY I MIESZKANIA O WYŻSZYM STANDARDZIE

- WILLE "Bella i przyjaciele"  w Porto Taverna z widokiem na morze - pomiędzy Porto San Paolo a San Teodoro, piekne romantyczne wille praktycznie na plaży, piękne widoki, śródziemnomorskie klimaty.  ok. 15 minut autem z Olbii . Dokładniejszy opis w dziale Porto San Paolo.


===============================================
===============================================
REZYDENCJA  Z BASENEM " PEVERO HILL" - to miejsce z klasą i dużą dozą luksusu, w samym sercu Szmaragdowego Wybrzeża czyli w Porto Cervo, na spływających łagodnie wzgórzach porośniętych śródziemnomorską roślinnością i mnóstwem kwiatów umiejętnie wkomponowanych w bajkowy pejzaż stoi kompleks 7 luksusowych apartamentów,  każdy z prywatnym basenem, w każdym co najmniej 5 sypialni ( w największym aż 7 ) , każda z łazienką, obszerny i elegancki salon, kuchnia, pralnia, basen z zapierającym w piersi widokiem na Cala di Volpe. 500 m. z apartamentów plaża a 150 m. do supermarketu i baru. Do centrum Porto Cervo ok. 4 km.  Dokładny opis i więcej zdjęć na blogu w dziale Szmaragdowe Wybrzeże                                                                                                                                                         
===================================================================12-15 osobowa ekskluzywna willa z basenem na Costa Smeralda ( czyli na Szmaragdowym Wybrzeżu) , 6 sypialni każda z łazienką, basen z widokiem na morze, 500 m. od plaży, w willi naprzeciw wypoczywał Putin i dawał koncert gościnny Sting...więcej zdjęć i szczegolów na maila :)

================================================
Willa Śródziemnomorska - niezależna willa z prywatnym basenem w Porto San Paolo - 5 sypialni, 5 łazienek, bajeczny salon z kuchnią, garaż, pralnia, zadbany ogród, prywatny basen i bajeczne plaże dookoła... więcej zdjęc i szczegółów na maila.=======================================================================


2 DOMY W RESIDENS Z BASENEM I KORTAMI 250 M. DO PRZEŚLICZNEJ PLAŻY W PORTO SA RUXI -  w rejonie Villasimius , południowy wschód Sardynii. jeden dom mieści 7-10 osób,drugi 7-8 osób. Dokładny opis i zdjęcia otrzymacie  na maila.
                


Copyright Alicja Stolarczyk - teksty na mojej stronie tworzę osobiście, proszę o konsultacje , jeśli chcecie ich użyć.

5 komentarzy: